Opony – nowości lato 2020

Opublikowane przez ZUWIM w dniu

Dębica Presto HP 2

ZUWIM Dębica logo
Debica-Presto-HP2
Dębica Presto HP 2

Marka Dębica należącą do koncernu Goodyear zaprezentowała nową oponę na sezon letni klasy ekonomicznej z asymetryczną konstrukcją bieżnika Presto HP 2. Nowy wzór bieżnika posiada zwiększoną liczbę rowków oraz krawędzi tnących co ułatwia odprowadzanie wody. Cecha ta wpływa na lepsze prowadzanie oraz na skuteczność hamowania na mokrej powierzchni. Kształt rowków kontroluje dopływ powietrza do powierzchni styku opony z podłożem co przekłada się na komfort jazdy Ponadto wzór bieżnika i konstrukcja opony zostały zoptymalizowane w celu lepszego rozprowadzania ciśnienia w oponie. W połączeniu z zwiększoną trwałością i mniejszymi oporami toczenia, przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji opony. Opony są dostępne w następujących rozmiarach :

ZUWiM Dębica Presto HP 2 - rozmiary
Dębica Presto HP 2 – rozmiary

Goodyear EfficientGrip Performance 2

ZUWiM Goodyear-logo
ZUWiM Goodyear_EfficientGrip Performance 2_
Goodyear EfficientGrip-Performance-2

W segmencie permium koncernu Goodyear pojawiła się nowość : EfficientGrip Performance 2. Dzięki zastosowanej technologi ” Mileage Plus” bieżnik opony posiada dużą elastyczność co zmniejsza ilość uszkodzeń spowodowanych nierówną nawierzchnią. Zwiększone żebra w środkowej części bieżnika zwiększają stabilność na zakrętach. Przy produkcji opony zastosowano mieszankę gumową o niżej sztywności, oraz zwiększono i wydłużono liczbę krawędzi chwytających co ułatwia wyginanie się klocków i odprowadzanie wody. Opona będzie dostępna w następującej palecie rozmiarowej :

ZUWiM Goodyear EfficientGrip Performance 2
Goodyear EfficientGrip Performance 2 – rozmiary

Fulda EcoControl HP2

ZUWiM Fulda logo
ZUWiM  Fulda-EcoControl-HP2
Fulda-EcoControl-HP2

Niemiecka marka Fulda zaprezentowała nową oponę klasy średniej EcoControl HP2. Producent określa oponę jako ” doskonała równowagę między osiągami, efektywnością paliwową i przebiegiem”. Zwiększona głębokość bieżnika dzięki wysokości żeber oraz zwiększona ilość gumy wpływają korzystniej na trwałość i żywotność opony. Zoptymalizowany kontur bieżnika oraz wyższa sztywność opony zapewniają optymalną kontrolę na mokrej i suchej nawierzchni. Ponadto zoptymalizowana mieszanka gumowa użyta podczas produkcji zapewnia mniejsze zużycie paliwa. Opona będzie dostępna w następujących rozmiarach :

ZUWiM Fulda EcoControl HP2 - rozmiary
Fulda EcoControl HP2 – rozmiary

Sava Intesa HP2

ZUWiM sava logo
ZUWiM Sava Intensa HP2
Sava-Intensa-HP2

Sava Intensa HP2 to opona klasy ekonomicznej która doskonale się sprawdza na mokrych nawierzchniach. Głębsze rowki obwodowe w połączeniu z zakrzywionymi rowkami promieniowymi pozwalają na lepsze odprowadzanie wody. Pióro podobny kształt rowków kontroluje dopływ powietrza do powierzchni styku opony z podłożem niwelując poziom wytwarzanego hałasu. Dopasowany kontur bieżnika oraz konstrukcja opony pozwala na lepsze rozprowadzenie ciśnienia w oponie co przekłada się na zwiększaną trwałość i mniejsze opory toczenia. Opona będzie dostępna w następujących rozmiarach :

ZUWiM Sava Intensa HP2 - rozmiary
Sava Intensa HP2 – rozmiary

Zdjęcia : creativeart / Freepik, Goodyear

Kategorie: Serwis opon